červenec 2021

Prázdninová výpůjční doba 2021

Prázdninová výpůjční doba zde

UPOZORNĚNÍ:
Ve dnech 19.7. - 6.8. bude knihovna v Dolním Žukově z provozních důvodů uzavřena.

Přístup do Národní digitální knihovny

PŘÍSTUP DO NÁRODNÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNY - DNTT
MĚSTSKÁ KNIHOVNA NABÍZÍ NOVOU KNIHOVNICKOU SLUŽBU!

SLUŽBA SE PŘIPRAVUJE!

Národní digitální knihovna v sekci Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů vydaných na území České republiky až do roku 2007, která již nejsou dostupná na trhu (periodika - vydání do roku 2010). Celkem 120 000 knih, 3 800 titulů novin a časopisů, 64 mil. stran. Všechny přístupné plné texty dokumentů jsou z hlediska autorského práva tzv. volné. Podmínkou pro využívání této bezplatné služby je být registrovaným čtenářem Městské knihovny Český Těšín. Dostavte se osobně do kterékoliv knihovny v Českém Těšíně pro vyřízení přístupu. Služba platí pro registrované čtenáře a poskytuje se v rámci běžného registračního poplatku. registrační poplatek je 150 Kč. Pro studenty, seniory, držitele průkazu ZTP 80 Kč / 12 měsíců. Bližší informace na kterékoliv pobočce knihovny.

Co jsou to díla nedostupná na trhu?
Digitální knihovna

Instrukce pro přihlášení - postup   video-návod

Spisovatelé do knihoven 2021

Čítárna a kavárna Avion
Spisovatelé do knihoven 2021
www.spisovateledoknihoven.cz

Další ročník projektu Asociace spisovatelů a českých knihoven k propagaci současné literatury. Do seriálu autorských čtení se zapojíme v rámci školního roku 2021-2022. Část setkání bude věnována středoškolské mládeži (v rámci Coolturní hodiny), část dospělé veřejnosti, podle zaměření a možností spisovatele.
Harmonogram setkání:
24.3. Bianca Bellová
27.4. Vratislav Kadlec
30.9. Radek Štěpánek
20.10. Viktor Špaček
10.11. Anna Beata Háblová

Projekt Asociace spisovatelů, českých knihoven a desítkou současných autorů a autorek
Spolupráce - Městská knihovna Český Těšín

Donášková služba

DONÁŠKOVÁ SLUŽBA                                     KNIHY AŽ K VÁM DOMŮ

DONÁŠKOVÁ SLUŽBA FUNGUJE I V DOBĚ UZAVŘENÍ KNIHOVNY.  VYUŽIJTE JI!!!

Máte zájem o četbu, je Vám 65 a více let, ale nemůžete sami docházet do knihovny kvůli omezené pohyblivosti nebo z jiných zdravotních důvodů?
Zavedli jsme pro vás donáškovou službu.

VYBRANÉ KNIHY VÁM DONESEME AŽ DOMŮ!

Donáškovou službu si můžete objednat několika způsoby:  na telefonním čísle 558 746 950 e-mailem na adrese dospele@knihovnatesin.cz

A jak tato služba funguje?
- donáška je bezplatná
- je nutný zaplacený registrační poplatek
- knihy a časopisy doručíme dle telefonické nebo mailové domluvy na dohodnutou adresu
- knihy je možné vybírat pomocí on-line katalogu, který je umístěn na webových stránkách knihovny