květen 2019

Upozornění

Knihovna na ul. Ostravské 67 bude ve dnech 10. 6. - 23. 6. 2019 uzavřena z důvodu revize knihovního fondu.

Mezinárodní festival Čtení nad Olzou 2019

Srdečně zveme, přehled akcí - zde

Ve dnech 27. - 31. května 2019 organizuje Městská knihovna Český Těšín společně s  Bibliotekou  Miejskou w Cieszynie 11. ročník Mezinárodního festivalu Čtení nad Olzou. V letošním roce se koná ve znamení slavných cestovatelů Zikmunda a Hanzelky.

Festival je určen jak dětem, tak i dospělým a je zaměřen na knihy a čtení. Cílem projektu je veřejným způsobem propagovat knihy a četbu.Po celou dobu jeho trvání budou v Čítárně a kavárně Avion a v knihovnách na obou březích  probíhat setkání s  autory, besedy  o knížkách a literatuře, výstavy, scénická čtení pro děti i dospělé.

Festival se koná pod záštitou Gabriely Hřebačkové, starostky Města Český Těšín a Gabriely Staszkiewicz Burmistrza Miasta Cieszyna.
Akce je spolufinancována Ministerstvem kultury.

Rodinná pátrací hra 2019

Městská knihovna Český Těšín a Biblioteka Miejska w Cieszynie
vyhlašují soutěž pro celé rodiny
Cestování v čase Těšínem - Cieszynem
Rodinna pátrací hra pro běhne od 1. 3. do 30. 4. 2019. Vydejte se spolu napříč dvěma městy. Cestujte v současnosti a pátrejte v minulosti. Navštivte 4 místa v Českém Těšíně a 4 místa v Cieszyně a zdokumentujte je. Podrobnější informace, mapu a hrací kartu získejte v dětských odděleních knihoven na ul. Ostravská, Havlíčkova a ve Svibici. Slavnostní vyhodnocení hry proběhne v Čítárně a kavárně Avion 30.5.2019 v 16.00 hodin.
leták  popis hry

Projekt BOOKSTART v Českém Těšíně

S knížkou do života

Projekt BOOKSTART byl založen v roce 1992 ve Velké Británii. Dnes se ho účastní na 30 organizací působících ve 27 jazykových teritoriích napříč všemi kontinenty. Bookstart je jedním z osvědčených programů, jak upozornit rodiče s malým dítětem na význam četby pro jeho další intelektuální vývoj a budoucí uplatnění.

Bookstart je projektem zaměřeným na vzdělávací, sociální, citový, kulturní a kreativní rozvoj dítěte v rodině od okamžiku jeho narození. Svaz knihovníků a informačních pracovníků společně s knihovnami v ČR se rozhodli připojit k projektu od března 2018.

S knížkou do života

Pro děti a jejich rodiče jsou připraveny dárkové sety, které budou předávány na vítání občánků na Městském úřadě v Českém Těšíně. Sety obsahují: Nabídku titulů knih pro děti, manuál - metodika jak číst dětem, propagace návštěvy knihovny, Můj první průkaz malého čtenáře, hrnek ke čtení. Pro rodiče s dětmi od 0 do 6 let budou v Knihovně v Českém Těšíně během roku pořádány akce, na které budete průběžně zváni.

NABÍDKA KNIH - klikni zde

Srdečně zveme:

Městská knihovna Havlíčkova ul.
středa 24. 4. 2019 od 10.00 do 11.00 hod.
Bookstart - S knížkou do života Klub „Medvídě“
Čtení s nečtenáři, hry a aktivity pro děti. Povídání o knížkách, scénická čtení. Naučná literatura pro rodiče, informace, rady. Rezervace míst nutná.

Proběhlé akce - zde

aktuální akce

červenec 2019

červen 2019