září 2021

Biblioskříňka

Před knihovnou na Ostravské ul. je od 2. 9. 2021 nainstalována biblioskříňka. Zde můžete vracet knihy zapůjčené ze všech poboček Městské knihovny Český Těšín. Knihy budou odepsány z vašeho čtenářského konta následující pracovní den. Nevracejte zde knihy MVS (Meziknihovní výpůjční služba), CD, hry.

Semínkovna v knihovně!

Městská knihovna, Slovenská ul.
Zakládáme semínkovnu
Zbyla vám po sklizni semínka zeleniny nebo květin, o které byste se chtěli podělit s ostatními nadšenými zahrádkáři? Přineste je v označeném sáčku do knihovny na Slovenské ul. a třeba si na oplátku zase nějaká semínka odnesete, vždyť jaro tu bude „cobydup“. Více o semínkovnách najdete zde: www.seminkovny.com

Konkurs Tu się czyta 2021

Městská knihovna Český Těšín a Sdružení přátel polské knihy
pořádají soutěž pro studenty středních škol
TU SIĘ CZYTA!
KONKURS NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ KSIĄŻKI

Přečti a napiš recenzi knihy, na výběr máš: Martyna Senator - Najgłośniej krzyczy serce, Paweł Kopijer - Mrok we krwi, Stanisław Lem - Kongres futurologiczny. Jeden z titulů si můžeš půjčit v Městské knihovně v Havlíčkově ul. Text pošli e-mailem do 11. 11. 2021 na adresu: havlickova.dospele@knihovnatesin.cz. Pravidla zjistíš např. na stránkách novin Głos nebo časopisu Zwrot
leták

Film o soutěži

Přístup do Národní digitální knihovny

PŘÍSTUP DO NÁRODNÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNY - DNTT
MĚSTSKÁ KNIHOVNA NABÍZÍ NOVOU KNIHOVNICKOU SLUŽBU!

Národní digitální knihovna v sekci Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů vydaných na území České republiky až do roku 2007, které již nejsou dostupná na trhu (periodika - vydání do roku 2010). Celkem 120 000 knih, 3 800 titulů novin a časopisů, 64 mil. stran. Všechny přístupné plné texty dokumentů jsou z hlediska autorského práva tzv. volné. Podmínkou pro využívání této bezplatné služby je být registrovaným čtenářem Městské knihovny Český Těšín. Dostavte se osobně do kterékoliv knihovny v Českém Těšíně pro vyřízení přístupu. Služba platí pro registrované čtenáře a poskytuje se v rámci běžného registračního poplatku. registrační poplatek je 150 Kč. Pro studenty, seniory, držitele průkazu ZTP 80 Kč / 12 měsíců. Bližší informace na kterékoliv pobočce knihovny.

Co jsou to díla nedostupná na trhu?
Digitální knihovna

Instrukce pro přihlášení - postup   video-návod

Spisovatelé do knihoven 2021

Čítárna a kavárna Avion
Spisovatelé do knihoven 2021
www.spisovateledoknihoven.cz

Další ročník projektu Asociace spisovatelů a českých knihoven k propagaci současné literatury. Do seriálu autorských čtení se zapojíme v rámci školního roku 2021-2022. Část setkání bude věnována středoškolské mládeži (v rámci Coolturní hodiny), část dospělé veřejnosti, podle zaměření a možností spisovatele.
Harmonogram setkání:
24.3. Bianca Bellová
27.4. Vratislav Kadlec
30.9. Radek Štěpánek
20.10. Viktor Špaček
10.11. Anna Beata Háblová

Projekt Asociace spisovatelů, českých knihoven a desítkou současných autorů a autorek
Spolupráce - Městská knihovna Český Těšín

Donášková služba

DONÁŠKOVÁ SLUŽBA                                     KNIHY AŽ K VÁM DOMŮ

Máte zájem o četbu, je Vám 65 a více let, ale nemůžete sami docházet do knihovny kvůli omezené pohyblivosti nebo z jiných zdravotních důvodů?

Zavedli jsme pro vás donáškovou službu.

VYBRANÉ KNIHY VÁM DONESEME AŽ DOMŮ!

Donáškovou službu si můžete objednat několika způsoby:  na telefonním čísle 558 746 950, e-mailem na adrese dospele@knihovnatesin.cz

A jak tato služba funguje?
- donáška je bezplatná
- je nutný zaplacený registrační poplatek
- knihy a časopisy doručíme dle telefonické nebo mailové domluvy na dohodnutou adresu
- knihy je možné vybírat pomocí on-line katalogu, který je umístěn na webových stránkách knihovny
  nebo využít rady a doporučení pracovníků knihovny
- jednorázově lze půjčit maximálně 5 titulů

Možná máte příbuzné, sousedy nebo známé, o kterých víte, že by o donáškovou službu mohli mít zájem. Informujte je prosím o této možnosti. LETÁK

aktuální akce

listopad 2021

říjen 2021

srpen 2021

červenec 2021

červen 2021

ARCHÍV

Hudební salon 29.9.2021

29.09.2021 17:00

Čítárna a kavárna Avion středa 29. 9. v 17.00 hod. TA Grupa - Písně z černobílého plátna Koncert komorního pěveckého souboru. Pořádá MK PZKO Český Těšín - Sídliště ve spolupráci s Městskou knihovnou Český Těšín. Vstup zdarma leták

Kreáček pro děti 27.9.2021

27.09.2021 16:00

Městská knihovna, Havlíčkova ul. pondělí 27. 9. v 16.00 hod. Kreáček  Výtvarný workshop pro děti. Vstup zdarma

Bookstart 27.9.2021

27.09.2021 10:00

Městská knihovna Havlíčkova ul. pondělí 27. 9. od 10.00 do 11.00 hod. Bookstart - S knížkou do života Klub „Medvídě“ Čtení s nečtenáři, hry a aktivity pro děti. Povídání o knížkách, scénická čtení. Naučná literatura pro rodiče, informace, rady. Rezervace míst nutná. Více o projektu zde.