On-line knihovna

AKROPOL

 

  
O programu AKROPOL:

AKtivityROzumPOhybLidé - program pro seniory v Českém Těšíně je uceleným způsobem organizován
od r. 2009. Organizátory programu jsou instituce, které již dříve vyvíjely různé aktivity pro seniory. Program AKROPOL tyto aktivity zastřešuje, hledá pro ně optimální podmínky. Město Český Těšín tento program podporuje a poskytuje finanční zázemí.


Město Český Těšín chce, aby lidé seniorského věku měli přístup ke vzdělávacím, kulturním a rekreačním programům, jež jsou připravovány speciálně pro ně respektujíce některé zvláštnosti. Od programu AKROPOL se neočekává "masové zapojení seniorů do jednotného programu", ale spíše vytvoření různých zájmových skupin, které si najdou oblast své zájmu.

Organizátoři programu AKROPOL chtějí zároveň vytvořit pro seniory prostor pro seberealizaci např. organizací dobrovolnické činnosti v nejrůznějších sférách života obce a také v oblasti pomoci těm, kteří jsou závislí na pomoci druhých.

Významnou oblastí programu AKROPOL poradenská činnost, které mohou využít nejen senioři.

Informace o akcích jsou pravidelně každý měsíc uváděny v kulturním zpravodaji "KULTURA DO KAPSY" města Českého Těšína a na plakátech na různých místech ve městě. Hlavní organizátoři programu AKROPOL: Město Český Těšín, Městská knihovna Český Těšín, Centrum sociálních služeb Český Těšín a jednotlivci.

Členem Klubu AKROPOL se může stát každý občan města Český Těšín seniorského věku. Průkaz člena Klubu je možno obdržet v Městské knihovně v Českém Těšíně, Ostravská ul. 
Vstup na ohlášené akce AKROPOL jsou zdarma nebo je zde stanoveno zvýhodněné vstupné - přehled připravovaných kulturních a vzdělávacích akcí a kurzů počítačové gramotnosti najdete v rubrice Nabídka akcí, v "KULTUŘE DO KAPSY". 


Archiv akcí:

Nejbližší kulturní akce

Hudební salon 16.10.2019

16.10.2019 17:00

Čítárna a kavárna Avion středa 16. 10. v 17.00 hod. Pavlína Jíšová Koncert české zpěvačky Pavlíny Jíšové. Patří k významným osobnostem české, především folkové, hudební scény. Pořádá Městská knihovna Český Těšín, vstup 70 Kč, pro členy klubu AKROPOL 50 Kč

Literární kavárna nejen pro seniory 16.10.2019

16.10.2019 15:00

Městská knihovna, Ostravská ul. středa 16. 10. v 15.00 hod. Literární kavárna nejen pro seniory - Nečekaná úmrtí zapsaná do dějin Posezení u kávy pro všechny milovníky knih. V rámci klubu AKROPOL, vstup zdarma  leták

Čtenářský diskusní klub 14.10.2019 - PL

14.10.2019 17:00

Čítárna a kavárna Avion pondělí 14. 10. v 17.00 hod. Čtenářský diskusní klub - PL Budeme diskutovat o knize Oty Pavla "Smrt krásných srnců". Pořádá Městská knihovna Český Těšín, vstup zdarma

AktualityNaše pobočky, kontakty