On-line knihovna

AKROPOL

 

  
O programu AKROPOL:

AKtivityROzumPOhybLidé - program pro seniory v Českém Těšíně je uceleným způsobem organizován
od r. 2009. Organizátory programu jsou instituce, které již dříve vyvíjely různé aktivity pro seniory. Program AKROPOL tyto aktivity zastřešuje, hledá pro ně optimální podmínky. Město Český Těšín tento program podporuje a poskytuje finanční zázemí.


Město Český Těšín chce, aby lidé seniorského věku měli přístup ke vzdělávacím, kulturním a rekreačním programům, jež jsou připravovány speciálně pro ně respektujíce některé zvláštnosti. Od programu AKROPOL se neočekává "masové zapojení seniorů do jednotného programu", ale spíše vytvoření různých zájmových skupin, které si najdou oblast své zájmu.

Organizátoři programu AKROPOL chtějí zároveň vytvořit pro seniory prostor pro seberealizaci např. organizací dobrovolnické činnosti v nejrůznějších sférách života obce a také v oblasti pomoci těm, kteří jsou závislí na pomoci druhých.

Významnou oblastí programu AKROPOL poradenská činnost, které mohou využít nejen senioři.

Informace o akcích jsou pravidelně každý měsíc uváděny v kulturním zpravodaji "KULTURA DO KAPSY" města Českého Těšína a na plakátech na různých místech ve městě. Hlavní organizátoři programu AKROPOL: Město Český Těšín, Městská knihovna Český Těšín, Centrum sociálních služeb Český Těšín a jednotlivci.

Členem Klubu AKROPOL se může stát každý občan města Český Těšín seniorského věku. Průkaz člena Klubu je možno obdržet v Městské knihovně v Českém Těšíně, Ostravská ul. 
Vstup na ohlášené akce AKROPOL jsou zdarma nebo je zde stanoveno zvýhodněné vstupné - přehled připravovaných kulturních a vzdělávacích akcí a kurzů počítačové gramotnosti najdete v rubrice Nabídka akcí, v "KULTUŘE DO KAPSY". 


Archiv akcí:

Nejbližší kulturní akce

Amnesty International - maraton psaní dopisů

12.12.2019 09:00

Čítárna a kavárna Avion čtvrtek 12. 12., 9.00 - 18.00 Maraton psaní dopisů - Amnesty international Maratonu psaní dopisů je největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněným a pronásledovaným nebo utlačovaným lidem. Smyslem kampaně je vytvořit tlak na vlády a jiné autority, které mohou situaci řešit. Organizuje Lidskoprávní organizace Amnesty International ve spolupráci s Městskou knihovnou Český Těšín, vstup zdarma leták    informace

Tradiční předvánoční setkání 10.12.2019

10.12.2019 15:00

Čítárna a kavárna Avion úterý 10. 12. v 15.00 hod. Tradiční předvánoční setkání Pořádá Klub přátel výtvarného umění ve spolupráci s Městskou knihovnou Český Těšín, vstup 40 Kč, pro členy KPVU zdarma

Burza knih 7.12.2019

07.12.2019 08:00

Městská knihovna, Havlíčkova ul. sobota 7. 12. od 8.00 do 12.00 hod. Chci k Tobě domů! Tvá kniha Nabídka knih zdarma pro dospělé i děti. Přijďte si vybrat tu svou leták

AktualityNaše pobočky, kontakty