Projekt BOOKSTART v Českém Těšíně

S knížkou do života

Projekt BOOKSTART byl založen v roce 1992 ve Velké Británii. Dnes se ho účastní na 30 organizací působících ve 27 jazykových teritoriích napříč všemi kontinenty. Bookstart je jedním z osvědčených programů, jak upozornit rodiče s malým dítětem na význam četby pro jeho další intelektuální vývoj a budoucí uplatnění.

Bookstart je projektem zaměřeným na vzdělávací, sociální, citový, kulturní a kreativní rozvoj dítěte v rodině od okamžiku jeho narození. Svaz knihovníků a informačních pracovníků společně s knihovnami v ČR se rozhodli připojit k projektu od března 2018.

S knížkou do života

Pro děti a jejich rodiče jsou připraveny dárkové sety, které budou předávány na vítání občánků na Městském úřadě v Českém Těšíně. Sety obsahují: Nabídku titulů knih pro děti, manuál - metodika jak číst dětem, propagace návštěvy knihovny, Můj první průkaz malého čtenáře, hrnek ke čtení. Pro rodiče s dětmi od 0 do 6 let budou v Knihovně v Českém Těšíně během roku pořádány akce, na které budete průběžně zváni.

NABÍDKA KNIH - klikni zde

Srdečně zveme:

Městská knihovna Havlíčkova ul.
středa 24. 4. 2019 od 10.00 do 11.00 hod.
Bookstart - S knížkou do života Klub „Medvídě“
Čtení s nečtenáři, hry a aktivity pro děti. Povídání o knížkách, scénická čtení. Naučná literatura pro rodiče, informace, rady. Rezervace míst nutná.

Proběhlé akce - zde

Kreáček pro děti 6.5.2019

06.05.2019 16:00

Městská knihovna, Havlíčkova ul. pondělí 6. 5. v 16.00 hod. Kreáček Výtvarný workshop pro děti. Dárečky ke dni matek, vstup zdarma