On-line knihovna

AKROPOL

 

   

O programu AKROPOL:

AKtivityROzumPOhybLidé - program pro seniory v Českém Těšíně je uceleným způsobem organizován
od r. 2009. Organizátory programu jsou instituce, které již dříve vyvíjely různé aktivity pro seniory. Program AKROPOL tyto aktivity zastřešuje, hledá pro ně optimální podmínky. Město Český Těšín tento program podporuje a poskytuje finanční zázemí.


Město Český Těšín chce, aby lidé seniorského věku měli přístup ke vzdělávacím, kulturním a rekreačním programům, jež jsou připravovány speciálně pro ně respektujíce některé zvláštnosti. Od programu AKROPOL se neočekává "masové zapojení seniorů do jednotného programu", ale spíše vytvoření různých zájmových skupin, které si najdou oblast své zájmu.

Organizátoři programu AKROPOL chtějí zároveň vytvořit pro seniory prostor pro seberealizaci např. organizací dobrovolnické činnosti v nejrůznějších sférách života obce a také v oblasti pomoci těm, kteří jsou závislí na pomoci druhých.

Významnou oblastí programu AKROPOL poradenská činnost, které mohou využít nejen senioři.

Informace o akcích jsou pravidelně každý měsíc uváděny v Kulturním zpravodaji města Českého Těšína a na  plakátech na různých místech ve městě. Hlavní organizátoři programu AKROPOL: Město Český Těšín, Městská knihovna Český Těšín, Centrum sociálních služeb Český Těšín a jednotlivci.

Členem Klubu AKROPOL se může stát každý občan města Český Těšín seniorského věku. Průkaz člena Klubu je možno obdržet v Městské knihovně v Českém Těšíně, Ostravská ul. 
Vstup na ohlášené akce AKROPOL jsou zdarma nebo je zde stanoveno zvýhodněné vstupné - přehled připravovaných kulturních a vzdělávacích akcí a kurzů počítačové gramotnosti najdete v rubrice Nabídka akcí, v Kulturním zpravodaji. 


Archiv akcí:

Nejbližší kulturní akce

Přednáška 22.2.2018

22.02.2018 17:00

Čítárna a kavárna Avion čtvrtek 22. 2. v 17.00 hod. Vlastislav Hofman - Pocta invenci ...více

Zemědělská revue 20.2.2018

20.02.2018 10:00

Čítárna a kavárna Avion úterý 20.2. 10.00 -12.00 hod. Zemědělská revue žáků agropodnikání, ekologie a životní prostředí, jezdec a chovatel koní, řezník Pořádá Albrechtova střední škola Český Těšín. Kampus odbornosti se představuje! Vstup zdarma

Prvňáčci hurá do knihovny! 2018

01.02.2018 09:00

Městská knihovna Český Těšín, oddělení pro děti Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny a Rytíře knihy Během února budou prvňáčci přihlášeni do knihovny bez registračního poplatku. Pro děti budou připraveny hádanky, soutěže, odměny a nabídka nejnovějších knížek pro začínající čtenáře. Slavnostní pasování pro třídy bude probíhat 19. 2. - 23. 2. ve všech pobočkách městské knihovny leták

AktualityNaše pobočky, kontakty