On-line knihovna

Literární mapa Těšínského Slezska

V červnu 2012 vydala Městská knihovna Český Těšín nástěnnou literární mapu Těšínského Slezska, která představuje literární osobnosti tohoto euroregionu. Mapa ve formátu A2 zahrnuje nejvýznamnější regionální literární osobnosti české i polské části Těšínského Slezska. Z množství jmen, která se nabízejí ke zveřejnění, uvádí ty autory, kteří z euroregionu pocházejí a věnují se uměleckému slovu.

Literární mapa má napomoci posilovat literární povědomí zdejšího euroregionu, je určena především školám, knihovnám a veřejným institucím. Na mapě, jejíž vydání Městská knihovna v Českém Těšíně iniciovala, spolupracoval doc. PhDr. Libor Martinek, Ph.D. ze Slezské univerzity v Opavě, na polské části pak prof. Daniel Kadlubiec, editorsky rovněž Biblioteka Miejska v Cieszyně. Mapu ve dvojím vyhotovení lze použít jako plakát s umístěním do kliprámu, nebo jako závěsnou mapu v lištách. Vydání financovalo Česko-polské fórum Ministerstva zahraničních věcí ČR. Literární mapa Těšínského Slezska je ojedinělým počinem, a je o ni velký zájem nejen ze strany institucí, ale i jednotlivců, a je k dispozici v MěK Český Těšín.

Literární mapa zde

Nejbližší kulturní akce

Tvořivá dílna 26.3.2018

26.03.2018 16:00

Městská knihovna Havlíčkova ul. pondělí 26. 3. od 16.00 hod. Tvořivá dílna Veselá okýnka dětského pokojíčku

Noc s Andersenem 2018

23.03.2018 18:00

Městská knihovna Svibice pátek 23. 3. od 18.00 hod. Noc s Andersenem Prvňáčci a druháci zažijí dobrodružné nocování v knihovně, plné her a zapeklitých úkolů, tentokrát na téma knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočicce. Bližší informace v knihovně ve Svibici leták www.nocsandersenem.cz

Přednáška Ondřeje Haničáka 22.3.2018

22.03.2018 17:00

Čítárna a kavárna Avion čtvrtek 22. 3. v 17.00 hod. Spolky na Těšínsku v kontextu spolkového života Rakouského Slezska Přednáška Mgr. Ondřeje Haničáka ze Slezského zemského muzea v Opavě. Pořádá Klub Muzea Těšínska ve spolupráci s Městskou knihovnou Český Těšín, vstup zdarma Z důvodu nemoci přednášející Lenky Novákové bude přednáška Reformy Marie Terezie a ohlas na ně v městském prostředí nahrazena přednáškou Spolky na Těšínsku v kontextu spolkového života Rakouského Slezska.

AktualityNaše pobočky, kontakty